Bitcoin Cena może trafić $28K, mówi Max Keiser, jak BTC skrzyżowane $11K

Dzięki ostrym, byczym trendom dla BTC w ostatnich dniach, znaczenie Bitcoin’a w świecie inwestycji wciąż zdobywa uwagę inwestorów.

Bitcoin (BTC) pokazał imponujące bycze przebiegi w ostatnich dniach, zakończone ostatnim rekordem 11.300 dolarów. To zaskakujące posunięcie Bitcoinów skłoniło analityków, w tym Maxa Keisera, do zaprojektowania nowego haju dla tej monety. Max Keiser w serii tweetów dał Bitcoinowi sześć cyfr po pierwszej korekcie na 28.000 $.

Tweet Keisera, jak widać, wziął również machnięciem w stronę optymisty cen złota Petera Schiffa. „Gdzieś, @PeterSchiff wymiotuje teraz mózgiem“, czytamy na tweetrze. Wczesny Peter Schiff dał niedźwiedzią prognozę wzrostu ceny BTC podczas niedzielnej debaty ze współzałożycielem Morgan Creek Digital, Anthonym Pompliano, na swoim kanale YouTube. Schiff powiedział;

„To jest wystawione lub zamknięte dla Bitcoin – to musi trzymać $10,000 teraz.“

A wraz ze wzrostem ceny BTC, która obecnie jest ograniczona do 10.792,52 dolarów, jak w czasie prasy, roszczenia Schiffa musiały być pamiętane.

Twarzą w twarz pomiędzy złotem a Bitcoinem

Wydaje się, że po poniedziałkowym rajdzie hossy na Wall Street cały rynek doświadcza proporcjonalnych spadków akcji technicznych, które miały wpływ zarówno na kontrakty terminowe na złoto, jak i na BTC. Znaczenie trzymania się w niepewnych warunkach gospodarczych, które mogą spowodować recesję, stało się bardziej widoczne od czasu wybuchu koronaawirusa. Kontrakty terminowe na złoto osiągnęły imponujący poziom 1.931,50 USD, po śródrocznym haju 1.941,90 USD za uncję. Wzrost wartości złota o 1,8% w poniedziałek oznacza wzrost o 26% w stosunku do roku poprzedniego i ma potencjał pobicia swojego 12-letniego rekordu.

W związku z utrzymującymi się trendami byczymi, inwestorzy mogą mieć problem z wyborem, który z tych dwóch aktywów ma być ponownie wykorzystany jako rentowny magazyn bogactwa. Podczas gdy złoto przez lata cieszyło się zaufaniem jako preferowany klin, zmienność BTC oferuje dwukierunkową możliwość, która po odpowiednim wykorzystaniu może okazać się korzystna dla inwestorów.

W celu wywarcia swojego wpływu, wokół BTC pojawia się wiele szumu medialnego. Niedawny rozwój, który daje amerykańskim bankom upoważnienie do pomocy inwestorom w przechowywaniu aktywów krypto walutowych, mógł być odpowiedzialny za ostatnią pompę cenową, ponieważ dodatkowo uwiarygodnia potencjał BTC do zrewolucjonizowania przyszłości płatności.

About